בלוג

גיבוי והתאוששות מאסון | DR – אנלוגיה ….

לפני חמש שנים לערך חברתנו החלה להציע שירות גיבוי והתאוששות מאסון | DR מבית VEEAM ו ZERTO. בשנה האחרונה Veeam חשפו שירות חדש המספק שירותי רפליקציה במוצר Veeam Cloud Connect  ולמעשה כיום מהווים תחרות לשירותי DR של היצרנים המרכזיים ( Zerto,Doubletake,VMware ) . שואלים אותי – מדוע להציע עדיין שירותי גיבוי מבוססי VCC  כאשר אפשר לספק שירותי רפליקציה שמציעים פתרון כמעט זהה…? אז זהו – גיבוי והתאוששות מאסון |DR זה לא בדיוק אותו דבר. בואו נשתמש באנלוגיה פשוטה…

עבור האנלוגיה – מערך המחשוב שלנו הינו חשבון בנק. אנו נמצאים בשנות ה-90 כך שעדיין אנו כותבים שיקים בצורה ידנית. פתאום בתאריך מסוים אנו מוצאים את עצמנו עם יתרת 0 בחשבון אך לא ידענו על כך וכתבנו שק ע"ס 1000 ש"ח  למכולת השכונתית ולמעשה מה קרה?

 

 

  1. השק חזר
  2. שילמנו 50 ש"ח עמלה לבנק
  3. בעל המכולת שילם 20 ש"ח עמלה לבנק
  4. שילמנו לבעל המכולת 1020 ש"ח במזומן – הוא קצת כעס אבל סלח ואמר שזה קורה לכולם ….
 
לעתה, אנחנו בטוחים. נמשיך לצרוך אוכל ושתייה מהמכולת השכונתית, זה קצת כאב אך תוך מס' ימים פתרנו את הבעייה. אם נחזור לעולם המחשוב- יכול להיות שהיינו צריכים לרכוש חומרה חדשה, להגדיר מחדש ולבצע שיחזור ממערך הגיבוי. כלל העבודה למעשה תשבית את הארגון למס' ימים ,אנו נפסיד עסקאות ושכר עובדים ( לכל הפחות …) ומס' אנשים ממש יכעסו – אך בסוף התהליך -לא איבדנו את החומר – המערכת גובתה – זה גיבוי !

 פתרון מבוסס DR הוא למעשה כמו חשבון הכולל יכולת להכנס ליתרת חובה (אוברדראפט) .

 

השק עבר . הבנק בעצם איפשר לך להכנס ליתרת חובה או סיפק "הלוואה" קצרת מועד

אנו מסוגלים "לתקן" את המצב ולהחזיר את יתרת החובה מכסף שנמצא לנו במקום אחר ( פק"מ לדוגמא או אפילו לחכות למשכורת …)

 אנו נמצאים בחוף מבטחים. אין הפרעה לשירות. אולי שילמנו קצת כסף להכנס ליתרת חובה ובסוף היום-אף אחד לא ממש שם לב שמשהו התרחש. אם נחזור לעולם המחשוב- העברה לעולם ה DR מתרחשת תוך שניות/דקות לחוות השרתים בענן,עד שאנו מסוגלים לחזור לסביבת ה Production  נשלם סכום כסף נמוך לספק המחשוב עבור שימוש במשאבי החומרה שלו. אף אחד לא יכעס ולא נפסיד עסקאות – 

זה DR – התאוששות מאסון !

 

עכשיו בואו נחזור לעולם האמיתי ולחיי היום-יום. Veeam מספקת ללקוח את האפשרות לבצע גיבוי לסביבת הענן ואף לבצע רפליקציה של שרתים לכיוון ספק שירות. רוב הלקוחות מחפשים פתרון משולב – לסביבה הקריטית ( לדוגמא ERP/דוא"ל) נשתמש במערכת DR ולסביבה פחות קריטית ( פיתוח/אתר אינטרנט) נוכל להשתמש בגיבוי .

 

אנו ב Deserve-IT מסוגלים לספק את שני הפתרונות ולתת לך הלקוח את האפשרות להשתמש במשאבי חומרה באחת החוות שלנו ובעלות קבועה ברמה היומית כך שלמעשה לא תצטרך לרכוש ולהקים סביבת חווה נוספת לשימושך הפרטי. איננו גובים תשלום על רוחב פס,אין עלות להתקנה וכלל המידע שלך מוצפן – מה שיאפשר לך הלקוח לישון  בלילה בידיעה שהחומר שלך בידיים טובות.

 

אחרי הכל – אף אחד לא רוצה להסתבך עם מוכר המכולת העצבני ….   🙂

 

 

deservit

שתפו את המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Print

צור קשר

    דילוג לתוכן