חושבים לעבור למחשוב ענן? בוודאי יש לכם שאלות.

נכון, המעבר לא פשוט ויש לכם הרבה שאלות אבל הי, אנחנו כאן בשבילכם. עברו על השאלות הנפוצות שמופיעות למטה ועל התשובות שלנו.
לא מצאתם תשובה לשאלה שלכם? אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לענות לכם.


ת: אנו ב- Deserve-IT מתמחים בהעברת מערכות קריטיות לענן חברתנו ללא זמן השבתה או בזמן השבתה מינימלי הנקבע מראש מולך הלקוח. ההתמחות שלנו כוללת העברה של כלל סביבת ה IT של הלקוח כולל – מערכת הפעלה, אפליקציות, רשת ומערכי אחסון. אנו משתמשים במנגנוני DR (התאוששות מאסון) כדי לבצע רפליקציה של המידע שלך לחוות השרתים שלנו כדי שאתה הלקוח תוכל לבצע בדיקות תקינות בטרם המעבר לענן חברתנו במקביל לעבודה ברשת שלך. חזרה לרשת שלך במידת הצורך נעשית בלחיצת כפתור – מה שמאפשר לכל לקוח את היכולת לבצע fail-safe. כמו כן בעת התנתקות ממערכות החברה היכולת הנ"ל מאפשרת להתנתק באופן קל ופשוט.
ת: לא מדויק. מחשוב ענן יהיה זול יותר בהסתכלות ובהשוואה של "תפוח לתפוח", מערכות מחשוב הענן של חברתנו שרידות כאשר אנו מתחייבים לזמינות של 99.95%. כדי להיות שרידים אנו מחויבים לרכוש "ראי" על כל רכיב חומרה ושימוש בטכנולוגיות יקרות כדי לשמור על השרידות ברמה התוכנתית (מערכי DR, קווי אינטרנט כפולים, גיבויים בין החוות וכו'). אנו דואגים לתחזוקת השרתים (עם רכישת הסכם שירות מתאים), תחזוקה של מוצרי אבטחת המידע, עדכון בטלאי אבטחה באופן שוטף וחידוש / שדרוג חומרה / תוכנה ללא עלויות נוספות ע"ח הלקוח. בהשוואת מערכות שרידות – מחשוב ענן יהיה זול יותר. לרשותך מחשבון השוואה תחת תפריט "אודות".
לגבי הוזלת העלויות ממחיר המחירון – אנו מספקים מערכת ניהול ענן אשר מאפשר לך להגדיר תשלום לפי צריכה (שעות עבודה) – אתה תוכל להגדיר הסכם חיוב ע"פ צריכה שעתית כאשר כלל הסביבה נסגרת לדוגמא בשעה 18:00 כדי לחסוך את התשלום במערכת המוגדרת כברירת מחדל ל - 24 שעות...
ת: הפתרונות של חברתנו נבנו במחשבה "הוליסטית" (שלמה). אנו מפוזרים בשלוש חוות שונות כאשר ללקוח יש בחירה היכן יאוחסן (חוות 013 נטוויז'ן בראש העין, חוות בינת בירושלים וחווה נוספת בלונדון) ו/או במקביל במס' חוות שרתים. אנו נפיג את החשש ע"י רפליקציה של החומר מחוות השרתים אל הלקוח בהפרש של מס' שניות בין המקור ליעד. כך תוכל להיות בטוח שהחומר נמצא גם אצלך באופן תקין ושלם ולא תהיה תלוי בחברתנו ו/או כבול בצורה כלשהי.
בכל מקרה נשמח להכיר לך את חוות השרתים שלנו ואת הצוות העומד מאחורי הפעילות.
ת: לא נכון. ברוב המקרים רשת המחשוב המקומית אינה מקבילה ביכולות לחוות שרתים מקצועית. אנו מאפשרים בחירה בין "מעגלי ביצועים" שונים ומסוגלים לספק ללקוח ביצועים השמורים ללקוחות גדולים. מעבר לכך אנו בקשר רציף וייחודי עם מס' בתי תוכנה בארץ ובחו"ל אשר המערכות שלנו מותאמות במיוחד לדרישותיהם כדי לספק לך הלקוח ביצועים מצוינים תוך שמירה על שימוש במשאבים הקיימים.
ת: ראשית, אנו ממליצים על שרידות בקווי התקשורת לטובת טיוב הנתונים ובעיקר כגיבוי לשעת חירום. כדי לקבל חווית ביצועים טובה אנו מבקשים רוחב פס עולה / יורד של 70K לכל משתמש – ז"א ש 10 משתמשים ידרשו רוחב פס של 700K / 700K. אנו משתמשים במנגנון האצה לשיפור הביצועים בקווים איטיים בעלי שהות גבוהה (DSL, כבלים). נשמח לספק לך דמו למערכת ענן שלנו לבחינת הביצועים.
ת: מערכות הליבה של חברתנו מנוטרות באופן שוטף כאשר לכל לקוח קיים שם משתמש וסיסמא לצפייה ב - "חוות השרתים הוירטואלית". בהגדרת ספי הניטור אנו מגדירים תהליכי אסקלציה ושליחת הודעות דוא"ל ו / או SMS לנמנעים. מרכז הבקרה של חברתנו פועל במתכונת 24x7 ומקבל התראות לאורך כל שעות היום.
ת: לכלל מערכות הענן אנו מספקים שירות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 364 יום בשנה (חוץ מכיפור). מערכת הקריאות שלנו נבנתה בצורה כזו שכלל התקלות האפשרויות מקוטלגות ומקבלות עדיפויות וזמן תגובה באופן אוטו' לפי הסיווג הנקבע ע"י מהנדס השירות. לתקלות משביתות שירות ברמת התשתית ו / או המשתמש אנו מתחייבים לחזרה תוך שעת עבודה אחת כאשר בפועל אנו משתדלים לחזור באופן מיידי ככל האפשר.
ת: כמובן. המחירון שלנו שקוף באתר האינטרנט לשירותי ה IaaS (תשתית כשירות). מחיר הרישוי כמו כן נקבע פר משתמש ובהתאם לתכולות והינו קבוע וכנ"ל עלויות התמיכה. אנו נעזור לך לשמור על מסגרת תקציב מאוזנת,תזרים מזומנים חיובי תוך ביצוע תשלום בפריסה נוחה וללא "הפתעות".
ת: נכון שיש מס' גדול של ספקי ענן בארץ ובחו"ל אך לחברתנו יש מס' יתרונות לא מבוטלים אשר מבדלים אותנו מרוב המתחרים בשוק.
• האבא והאמא מאחורי הפעילות היא חברת "בינת סמך" – חלק מקבוצת רד - בינת, קבוצת המחשוב הגדולה בישראל. לחברתנו גב כלכלי יציב ואיתן.
• תמיכה סופר מהירה - לכל לקוח מוצמדים שני תומכים ישירים המכירים את הארגון ברמה גבוהה,שיחות הטלפון מנותבות אל שני התומכים הללו באופן שוטף כדי לספק את התמיכה הטובה ביותר באופן צמוד ואישי ובהרגשה של חברה קטנה ואינטימית.
• מומחים - חברתנו בעלת מומחים בעלי שם בתחומי תשתיות IT. כחלק מהיכולות אנו מספקים בתוך הבית פתרונות בכלל הרבדים (שירותי מחשוב מנוהלים,פתרונות ענן,חומרה,תוכנה,רישוי,תשתיות פסיביות ואקטיביות,פיתוח תוכנה,תקשורת טלפוניה ותקשורת קווית כולל סיבים אופטים לחיבור בניינים ישירות אלינו לחוות השרתים).
• פריסה גאוגרפית – יש לנו שלוש חוות אינטרנט, אחת בראש העין, אחת בירושלים ואחת בלונדון.
• ADM – לכל לקוח מוצמד " Account delivery manager" – מנהל תיק לקוח אשר כל תפקידו הוא לאכוף את חוזה השירות ולהבטיח שהלקוח מקבל את מה שהובטח בהסכם. ה ADM הוא נקודת הקשר לכל בקשה שאינה מסווגת כתמיכה.
• שת"פ עם בתי תוכנה גדולים ומובילים בשוק – מה שמבטיח לך הלקוח את הביצועים הטובים ביותר
• שקיפות – המחירון שלנו נגיש ושקוף. אין הפתעות ואין מחיר שונה "פר לקוח".
• תהליכי עבודה מבוססי ITIL – גישה בריאה והוליסטית לניהול מערכי IT.
• דוחות – אנו מספקים דוחות ברמה החודשית לכל לקוח מנוהל ברמת קריאות השירות,פעולות שהתבצעו,זמן תגובה, עמידה ביעדים והמלצות לשיפור.

אז למה אתם מחכים?

צרו קשר עם חברתנו ונשמח לעזור לכם לשפר את תשתיות המחשוב, לחסוך בתשלום החודשי ובעיקר – להוריד את כאבי הראש וההתעסקות !

Focus on what you do best and outsource the rest